קהילת פורומים מתעדכנת

שלום
הגעת לקהילת הפורומים פומבה
קהילה מלאת תוכן בלעדי לפני כולם ברשת
אנא הרשם תגיב פתח אשכולות ותשקיע
ועזור לנו לעזור לך
קהילת פורומים מתעדכנת

קהילה עם תוכן בלעדי לפני כולם ברשת

רשומים

משתמש יקר אם ברצונך להנות מהמון הטבות נוספות הכוללות הצ'אט וכניסה לפורומים עליך להרשם

זמני כניסת שבת

Top posters

e_k2008 - 2387
 
gilcohen - 814
 
Eden ben david - 753
 
Crocodile - 523
 
itaykiller - 361
 
maxtin - 357
 
EDEN15124 - 291
 
arik22 - 252
 
HAH RCH - 144
 
עדיי - 132
 

  דיווח|האם תבוטל הרכבת הקלה בגוש-דן?

  Share
  avatar
  maxtin
  משתמש
  משתמש

  Male
  מספר הודעות : 357
  גיל : 24
  מיקום : בת ים
  תאריך הרשמה : 15.08.09

  דיווח|האם תבוטל הרכבת הקלה בגוש-דן?

  הודעה by maxtin on 02/11/09, 07:51 pm

  האם מדינת ישראל עומדת לבטל סופית את ההסכם עם חברת MTS, להקמת הרכבת הקלה בתל אביב, או שמדובר בספין נוסף שנועד להפעיל לחץ על הזכיינית

  איום אמיתי או ספין? המדינה מאיימת לבטל את ההסכם שנחתם עם זכיינית הרכבת הקלה בתל-אביב. משרד האוצר הודיע היום (ב') כי זימן את זכיינית הרכבת הקלה בתל-אביב, חברת MTS, לשימוע בעניין המשך ההתקשרות עימה. באוצר מסבירים כי "השימוע יערך על מנת לשקול את המשך ההתקשרות בחוזה הזיכיון עם MTS, לרבות ביטול ההסכם, נוכח העיכוב המתמשך וכשלון הזכיינית, עד כה, לגייס את המימון הנדרש לביצוע הפרויקט".

  באוצר מזכירים כי הזכיינית, שנבחרה בדצמבר 2006, התחייבה במסגרת חוזה הזיכיון להגיע ל"סגירה פיננסית" - הבטחת מקורות המימון לביצוע הפרויקט - עד מאי 2008. אלא שעד כה, שנה וחצי לאחר המועד המוסכם, לא הצליחה החברה לעמוד בכך. באוצר גם אומרים כי לאחרונה הוקפאו המגעים בין הצדדים, בין היתר בגלל הקשיים אליהם נקלעה אחת מבעלות השליטה בזכיינית, חברת "אפריקה ישראל" של לב לבייב.


  הקו האדום של הרכבת הקלה אמור לחצות את גוש-דן, מפתח-תקווה עד בת-ים

  עוד אומרים באוצר כי "סבב השיחות האחרון הסתיים כאשר הזכיינית הציגה דרישות לשינויים מהותיים בהסכם הזיכיון" - שינויים אשר לטענת בכירים
  באוצר יידרשו תוספת משמעותית מתקציב המדינה. במסגרת השימוע, מתכוונים באוצר לדרוש מהזכיינית להציג את תוכניתה להשגת סגירה פיננסית "בלוח זמנים קצר".


  למי יש 10 מיליארד שקל?


  בשלב זה, לא ברור עד כמה אמיתי איום האוצר לבטל את ההסכם להקמת הרכבת הקלה. בשנה וחצי שחלפו מאז המועד המקורי להשגת הסגירה הפיננסית, שיחררו שני הצדדים - המדינה והזכיינית - הודעות רבות, שעיקר מטרתן הייתה הפעלת לחץ על הצד השני במטרה לשפר את תנאי החוזה. למעשה, בכירים בתחום התחבורה, העריכו בשבועות האחרונים כי משרד האוצר מאיים על הזכיינית רק מתוך מטרה לזרז את הליך הסגירה הפיננסית, ולא מתוך רצון אמיתי לבטל את ההסכם עימה.

  ראוי לציין כי ביטול ההסכם עם הזכיינית בשלב זה עלול לגרום נזק חמור למדינת ישראל. אם תחליט המדינה להלאים את הפרויקט, ולממן אותו מתוך תקציבה, יידרש משרד האוצר למצוא סכום הנאמד כיום ביותר מ-10 מיליארד שקל. הקצאת תקציב כה גדול לפרויקט הרכבת הקלה, עשוי לדרוש את ביטולם של פרויקטי תחבורה אחרים - כמו למשל פיתוח קווי רכבת לפריפריה, או סלילת כבישי רוחב חדשים.

  לאן פניו של הקו האדום?


  בעיה נוספת וחמורה לא פחות, תהיה השפעת ביטול ההסכם על לוח הזמנים של הפרויקט. כבר כעת, נמצא "הקו האדום" - הקו הראשון של הרכבת הקלה - בפיגור ניכר אחר לוחות הזמנים. ביטול ההסכם עם הזכיינית - בין אם במטרה להלאים את הפרויקט, ובין אם במטרה להוציאו למכרז חדש - יגרור דחייה נוספת וארוכה במיוחד. מאחר שמרבית תוכניות הפיתוח של התחבורה הציבורית בגוש-דן מבוססות כיום על הקו האדום, צפוי ביטול ההסכם לפגוע בכלל מערך התחבורה הציבורית במרכז העסקי של המדינה.

  חמורה לא פחות עשויה להיות ההשפעה על פרויקטים עתידים שתבקש המדינה להקים בשיתוף עם המגזר הפרטי. בזכיינית שותפות מספר חברות בינלאומיות גדולות - כמו סימנס הגרמנית ו-CCECC הסינית - וביטול ההסכם עלול להרתיע חברות בינלאומיות מלהשתתף במכרזים שתפרסם המדינה בעתיד. כדאי לזכור כי למדינת ישראל אין ניסיון בהקמת פרויקטי תחבורה מורכבים כמו "הקו האדום", והשתתפות חברות בינלאומיות נחוצה למימושם.
  לקוח מאתר:www.ynet.co.il
  פורום PoMbA
  avatar
  e_k2008
  יו"ר הפורום
  יו

  Male
  מספר הודעות : 2387
  גיל : 24
  מיקום : צפון
  תאריך הרשמה : 17.11.08

  Re: דיווח|האם תבוטל הרכבת הקלה בגוש-דן?

  הודעה by e_k2008 on 02/11/09, 08:01 pm

  תודה עכשיו זה מעולה עם התמונות


  _________________
  בבקשה כל משתמשי הפורום עזרו נו
  העלות מהר יותר בזה שתורידו את הקובץ הזה פעם בשבוע
  הורדה ש 2 שניות! ותעזור מאוד!:
  megaupload.com BUVR4GL1

   השעה עכשיו היא 25/05/18, 06:39 pm