קהילת פורומים מתעדכנת

שלום
הגעת לקהילת הפורומים פומבה
קהילה מלאת תוכן בלעדי לפני כולם ברשת
אנא הרשם תגיב פתח אשכולות ותשקיע
ועזור לנו לעזור לך
קהילת פורומים מתעדכנת

קהילה עם תוכן בלעדי לפני כולם ברשת

רשומים

משתמש יקר אם ברצונך להנות מהמון הטבות נוספות הכוללות הצ'אט וכניסה לפורומים עליך להרשם

זמני כניסת שבת

Top posters

e_k2008 - 2387
 
gilcohen - 814
 
Eden ben david - 753
 
Crocodile - 523
 
itaykiller - 361
 
maxtin - 357
 
EDEN15124 - 291
 
arik22 - 252
 
HAH RCH - 144
 
עדיי - 132
 

  דיווח|חמאס דוחה את הצעת ישראל בעסקה

  Share
  avatar
  maxtin
  משתמש
  משתמש

  Male
  מספר הודעות : 357
  גיל : 24
  מיקום : בת ים
  תאריך הרשמה : 15.08.09

  דיווח|חמאס דוחה את הצעת ישראל בעסקה

  הודעה by maxtin on 29/12/09, 06:34 pm

  דיווח: "חמאס דוחה את הצעת ישראל בעסקה"  ברשת אל-ערבייה דווח כי הלשכה המדינית של חמאס בדמשק דחתה את הצעת ישראל בעסקת שליט לאחר ישיבה ממושכת של כ-12 שעות. הסיבה: דרישה לשחרר את בכירי האסירים וגירושם לחו"ל. דובר חמאס בעזה: דבר עדיין לא הוכרע, ההתייעצויות נמשכות. ברשת הסעודית מתעקשים שהדיווח נכון
  לאחר 12 שעות בהן ישבו על המדוכה החליטו בלשכה המדינית של חמאס לדחות את הצעת ישראל בעסקת שליט. כך מסרו הערב (ג') מקורות "יודעי דבר" לרשת אל-ערבייה הסעודית.

  לפי אותם מקורות, הלשכה המדינית של הארגון רואה בהצעה זו חזרה ממה שהגיעו אליו הצדדים בעבר. הסיבה להחלטה, לפי אותם המקורות, היא סירובה של ישראל לשחרר את בכירי האסירים מהכלא ולהגדיל את מספר המגורשים לעומת הצעתה הקודמת.

  דובר חמאס ברצועת עזה, איימן טהא, אמר לרשת אל-ערבייה כי דבר עדיין לא הוכרע וההתייעצויות נמשכות. "ישנם אמצעי תקשורת שממהרים לפרסם את עמדת חמאס, אך אני מדגיש שההתייעצויות עדיין נמשכות. לאחר שתתקבל החלטה היא תועבר למתווך הגרמני".
  טהא הטיח ברשת: "הואילו ומסרו מי הוא המקור שלכם בלשכה המדינית שאמר לכם את הדברים", אך למרות זאת ברשת הסעודית מתעקשים שהדיווח שלהם נכון.

  טהא הבהיר כי אין הבדל בעמדות של "חמאס פנים" ל"חמאס חוץ" וציין כי "הנהגת חמאס בעזה דנה על כך, ושני חברי הלשכה המדינית, מחמוד א-זהאר וחליל אל-חיה נמצאים כעת בדמשק".

  גורם בחמאס ברצועת עזה סירב לאשר ל-ynet את הדיווח באל-ערבייה. לדבריו, חמאס לא תוכל לקבל את העסקה בנוסח הנוכחי שלה. "יש יותר מדי מועמדים לגירוש, יש יותר מדי מסורבי שחרור וכל זה יקשה עלינו לאשר את העסקה".


  גם בחמאס בדמשק הכחישו את הדיווח. אוסמה אבו חאלד, מדוברי הארגון, אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי "ההתייעצויות עדיין נמשכות. חמאס לומדת את ההצעה של המתווך הגרמני".  בימים האחרונים דווח כי בהנהגת חמאס בדמשק דוחים את דרישת ישראל לגרש לחו"ל אסירים שישוחררו בעסקה. הם גם התעקשו לשחרר את בכירי המחבלים הכלואים בישראל.

  בישראל מחכים לתשובה רשמית של חמאס על הסייגים שהועלו. היום נועד ראש הממשלה, בנימין נתניהועם נשיא מצרים, חוסני מובארק, ודן עמו בין היתר במאמצים להשבת החייל החטוף. שלשום אמר נתניהו כי "כרגע אין עסקה ולא ברור בכלל אם תהיה עסקה. ברור שאם נגיע להצעה מעשית, אביא זאת לממשלה, אבל אנחנו עדיין לא שם ואינני יודע אם נהיה שם".

  הוא הבהיר כי "בעיית הביטחון של אזרחינו, בייחוד ביהודה ובשומרון, היא שיקול קרדינלי במשא ומתן לעניין גלעד שליט. אנחנו רוצים לפדות שבויים, אבל במקביל אנחנו צריכים לצמצם למינימום את הסיכון לאזרחינו".

  מוקדם יותר התייחס לנושא ראש השב"כ יובל דיסקין. בישיבת ועדת החוץ והביטחון בכנסת אמר דיסקין כי חמאס צפוי להציג את העסקה כהישג מבחינתו.
  "עסקת שליט מבחינתם תוצג כהישג משמעותי בציבור הפלסטיני. זה ייתן קרדיט גדול לחמאס". לדבריו, מצד שני, יושב ראש הרשות אבו מאזן יספוג מכה תדמיתית, אך לדבריו "הוא יכול לשרוד את זה אבל זה יהיה תלוי בדברים נוספים, כגון: מה יהיה לו 'למכור' לעם כאשר שהעסקה תתבצע".


  דיסקין ציין בפני חברי הוועדה כי טרם הציג את עמדתו הסופית לעסקה בפני הקבינט והממשלה, מאחר שעדיין אין עסקה. לדבריו, יש התייעצויות. "אני משתתף בכולן. ואני מתייחס רק לנקודות קונקרטיות במהלך ההתייעצויות, לנתונים".   השעה עכשיו היא 23/05/18, 02:39 pm