קהילת פורומים מתעדכנת

שלום
הגעת לקהילת הפורומים פומבה
קהילה מלאת תוכן בלעדי לפני כולם ברשת
אנא הרשם תגיב פתח אשכולות ותשקיע
ועזור לנו לעזור לך
קהילת פורומים מתעדכנת

קהילה עם תוכן בלעדי לפני כולם ברשת

רשומים

משתמש יקר אם ברצונך להנות מהמון הטבות נוספות הכוללות הצ'אט וכניסה לפורומים עליך להרשם

זמני כניסת שבת

Top posters

e_k2008 - 2387
 
gilcohen - 814
 
Eden ben david - 753
 
Crocodile - 523
 
itaykiller - 361
 
maxtin - 357
 
EDEN15124 - 291
 
arik22 - 252
 
HAH RCH - 144
 
עדיי - 132
 

  דיווח|חמאס על תוכנית מופז: צעד חשוב, בואו נדבר

  Share
  avatar
  maxtin
  משתמש
  משתמש

  Male
  מספר הודעות : 357
  גיל : 24
  מיקום : בת ים
  תאריך הרשמה : 15.08.09

  דיווח|חמאס על תוכנית מופז: צעד חשוב, בואו נדבר

  הודעה by maxtin on 08/11/09, 02:04 pm

  חמאס על תוכנית מופז: צעד חשוב, בואו נדבר  לאחר ששר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר הציג את תוכניתו המדינית ובה האפשרות לשיח עם חמאס, אמר ל-ynet בכיר התנועה מושיר אל-מסרי: "אין ספק שכשהדברים מגיעים מאדם עם משקלו של מופז, שניהל מלחמות נגד ההתנגדות, ומכיר את הדברים מההיבט הביטחוני והפוליטי - יש לזה משמעות גדולה"

  אל-מסרי אמר לאחר שהוצגו הדברים כי חמאס לא דוחה אף פנייה, אם זו מתבססת על ההכרה בזכויות הבסיסיות של העם הפלסטיני ובזכותו להיפטר מן הכיבוש. "אין ספק שכשהדברים מגיעים מאדם עם משקלו של מופז, שניהל מלחמות נגד חמאס וההתנגדות, מכיר את הדברים מההיבט הביטחוני הצבאי והפוליטי שלהם - יש לזה משמעות גדולה, משמעות אחרת מאשר היו נאמרים על ידי כל אדם אחר", אמר.

  "בוודאי שאנו בחמאס נתייחס לדברים ולא נוכל להתעלם מהם - אך לא נוותר על עמדותינו ולא ניכנע לסחיטה בתמורה לדיבור איתנו", הבהיר.


  "בישראל מבינים שאנחנו השחקן המוביל"


  אל-מסרי אמר כי בישראל גוברת ההערכה שחמאס הוא לא ארגון שניתן לדלג מעליו. "הישראלים מבינים שאנו שחקן מרכזי בזירה הפוליטית ולמעשה - אנו השחקן המוביל, גם ברמה העממית. מבינים שכל הדיבורים על לעבוד עם אש"ף ואבו מאזן לבד ולדלג מעל לחמאס ולעמדות שלה ושל ההתנגדות יהיו טעות מדינית". ההתייחסות המזלזלת של חמאס לאש"ף ניתנה בעוד אבו מאזן מצוי במשבר עמוק - ימים ספורים לאחר שהכריז כי אינו מעוניין להתמודד בבחירות על נשיאות הרשות.
  .

  יריבי חמאס טוענים שנוצר למעשה תיאום אינטרסים בין הארגון לישראל - בכוונה להחליש את אבו מאזן.  אל-מסרי מדגיש כי "הדברים האלה שנשמעים מהפתח לא ראויים להתייחסות. אין מה להשוות בין מנהיגי החמאס שהקריבו את עצמם ואת בניהם לבין מנהיגי הרשות, שרק מתחבקים עם הישראלים".

  ולמרות הרוח הנלהבת, בכיר החמאס אמר כי דבריו של מופז אינם מספיקים לבד כדי ליצור תנופה שאולי תביא להידברות. "הדברים מאוד חשובים אך כדי למנף אותם צריך לעבור לפסים מעשיים", סיכם.
  פורום PUMBA

   השעה עכשיו היא 21/04/18, 07:30 pm